• Wpisów: 15
  • Średnio co: 116 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 14:38
  • Licznik odwiedzin: 11 765 / 1866 dni
 
piacevole
 
Rok temu w szkole był 12.12.2012. Koniec świata? Koniec świata nastąpi poprzez nasze złe postępowanie , a nie złych wyliczeń w "kalendarzu" .
Tak szybko leci czas. Nawet nie spostrzeżemy się kiedy nasze życie stanie się, samodzielnym życiem. Wraz z nowym rokiem dochodzą nowe problemy, ale również i znikają te stare. Mamy szanse coś zmienić. Ludzie cierpią. Czasami są bezbronni, nie wiedzą co mają robić. Czemu nie pomagamy sobie nawzajem ? Czemu ten świat jest taki brutalny ? Kiedy nic się nie układa, to wydaje nam się, że każdy jest przeciwko nam. Być może naprawdę tak jest, być może tylko nam się "wydaje".
Kiedy byłam/byliśmy mali , wszystko było prostsze ? Nie u każdego. Nie każdy miał kolorowe dzieciństwo, dużo zabawek, ubrań , słodyczy. Kiedy my z radością bawiliśmy się w ganianego , chowanego nasi rówieśnicy musieli już zacząć poważne życie, dorosłe. Musieli objąć dwa stanowiska. Kochanego rodzeństwa i kochanej matki/ojca. Musieli pełnić dwie role w tak młodym wieku. Takie dzieci mają NADZIEJĘ. Wiedzą co to wiara. Wierzą w to, że kiedyś nadejdzie dzień, w którym powiedzą WYGRAŁEM TO. "Wygrałem życie, które było tak bardzo dla mnie okrutne. Odebrało mi matkę/ojca czasami matkę i ojca , lecz pozostawiło kochające młodsze rodzeństwo, które trzymało mnie przy życiu. " Wiedzą co to miłość braterska i beztroska pomoc.
Są przeróżne historie na tym okropnym świecie. Czy w ogóle coś takiego można nazwać światem ? Coś co odbiera nam wszystko co posiadamy najcenniejszego ? Wtedy całą winę zrzucamy na Boga. Każdy ma swój początek i koniec. Nie rodzimy się by żyć wiecznie. Żyjemy po to by kiedyś umrzeć.  Każdy z nas ma wyliczone dni. Czasami sami sobie je skracamy.
W ciągu jednego miesiąca w mojej miejscowości były dwa wypadki. DWA WYPADKI , W TYM SAMYM MIEJSCU. Za pierwszym razem pijany człowiek , uszedł z życiem. Lekkie obrażenia mózgu i zniszczony samochód. Natomiast drugim razem zginęły dwie osoby. DWIE MŁODE osoby. Na własne życzenie. Narkotyki , alkohol i prędkość 140km/h. Opuściły swoją rodzinę , znajomych, przyjaciół..

Starajmy się uwierzyć w nas samych. W nasze wnętrze, które jest niesamowite. Nauczmy się co to jest nadzieja. Jedni mówią , że jest to "matka głupich" ja natomiast mówię , że nadzieje nie jest matką głupich , tylko tych co umieją patrzeć w daleką przyszłość.  
``Któż może powiedzieć, że za tymi chmurami nie ma słońca..``


1187215_369432173183185_1678418131_n.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego