• Wpisów: 15
  • Średnio co: 116 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 14:38
  • Licznik odwiedzin: 11 765 / 1866 dni
 
piacevole
 
MIŁOŚĆ. ZAUFANIE.
Czym jest miłość ? W tym jednym , banalnym słowie kryje się mnóstwo pytań, a zarazem mnóstwo odpowiedzi.  Miłość rodzi się z zaufania. Teraz stawiamy sobie kolejne pytanie. Czym jest zaufanie ? Są to dwa słowa. Dwa inne słowa różniące sie zapisem , jak i znaczeniem. Z pierwszego punktu widzenia róznia sie wszytkim. Jeśli zagłębimy się w szczegółowe znaczenie widzimy , że są one w niejaki sposób podobne. Podobne to znaczy powiązane ze sobą. Miłość funkcjonuje na zasadzie zaufania. W takim razie nie czym jest miłość , ale czym jest zaufanie ? Zaufanie jest podstawą miłości. Każdy z nas ma jakieś sekrety , tajemnice, problemy , o których boi się mówić. Lecz przychodzi taki czas kiedy przestajemy sobie z tym radzić. Kiedy mamy koło siebie osobę , osobę, ktora jest ciagle ze mna ,to uświadam sobie stan przyswojenia. ´´Ktoś sie przyswoil do mnie´´. Ktoś komu mogę powierzyć swoje największe sekrety , ktoś z kim będę mogla się podzielić moimi problemami , ktoś kto mnie pocieszy i zrozumie. Jest to jeden z najpiękniejszych stanów wśród naszego życia. Zaufanie może być powiązaniem miłości braterskiej , rodzicielskiej , przyjacielskiej lub milosci do osoby o odmiennej płci.
Drugim takim stanem, który doświadczamy w ciągu swojego zycia jest milosc , o której wspomniałam. Kazda historia milosna jest niezwykła. Kazdy ja posiada. Nie wazne gdzie sie poznalismy , czy w kinie , parku , czy na ulicy. Kazda milosc jest PIERWSZĄ MILOSCIĄ.  Najbardziej cieszy mnie widok staruszkow. Staruszkow , ktorzy przezyli ze sobą 50 lat. Razem przeszli ze soba trudne jak i radosne chwile w swoim zyciu. Teraz po ciezkich latach moga odpoczac w swoim przytulnym mieszkanku , obejmujac sie. Mimo trudnosci ,ktore towarzyszyly im w przeciagu tych 50 lat nie poddali sie , i dozyli tego cudownego wieeku , w ktorym oboje będą mogli patrzec jak ich wnuczkowie rosną , osiągaja sukcesy , nastepnie umiera ze starosci..


“Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.”
1111.jpg

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego