• Wpisów: 15
  • Średnio co: 110 dni
  • Ostatni wpis: 4 lata temu, 14:38
  • Licznik odwiedzin: 11 602 / 1775 dni
 
piacevole
 
Jeden krok, a może obrócić nasze życie do góry nogami. Jeden krok, a możemy stracić wszystko. Jeden krok a możemy wygrać wszystko.
Tak bardzo ważne jest to co robimy w życiu , jakimi wartościami się kierujemy. Życie nas zaskakuje. Każdy nasz dzień jest pełen niespodzianek. Być może jest to pozytywna niespodzianka, być może czasami doprowadza nas do łez.
W ciągu całego naszego bytu na tej ziemi , musimy myśleć. Myśleć aby przeżyć kolejny dzień, co zrobić , aby było lepiej. Przed nami otwierają się drzwi "radosne i ponure". Lecz, które z nich wybrać ? Przed nami rozciągają się dwie ścieżki, na której końcu jednej z nich jest światło, a na drugiej ciemność. Znowu stawiamy sobie pytanie , które wybrać.
Jestem przekonana , że większość z nas wybrałaby "radosne drzwi" i ścieżkę, na której końcu widać światło. Tak, światło, oznacza nadzieje. Nikt z nas nie chce cierpieć. Każdy dąży do tego , aby w życiu było mu lepiej, nikt nie chce iść pod górkę, każdy chce wyjść z trudnych sytuacji,zapomnieć o swoich błędach. Lecz same chęci nie wystarczą. Trzeba piąć do tego , aby zwalczyć to co złego dał nam świat. Ukażmy to w czynach. Jesteśmy przekonani, że tam kryją się odpowiedzi , jednak być może w tych "ponurych drzwiach" i ciemnej, niekączącej się ścieżce , kryje się więcej sprzyjających dla nas rad. Być może tam znajdziemy to, czego szukamy.  
Nawiązując do tych dwóch sytuacji wybór wiąże się z ocenianiem. Ludzie skryci w sobie , ze smutkiem na twarzy, w swoim wnętrzu mają więcej "do powiedzenia" , niż Ci radośni i cieszący się z życia ludzie.

Nie możesz dodać komentarza.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego